Borsa Haberleri

Shopify Hisseleri 15% Düştü

May 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Shopify Hisseleri 15% Düştü

Shopify (SHOP)’ın geliri 22% artarak 1,2 milyar dolara ulaştı. Ancak bu artış yine de şirketin Wall Street’in öngördüğü 1,24 milyar dolarlık tahminine ulaşmasını sağlayamadı. 

Shopify’ın hisseleri, şirketin analistlerin tahminlerini kaçıran ilk çeyrek sonuçlarını bildirmesinin ve lojistik start-up Deliverr’ı 2,1 milyar dolar nakit karşılığında alacağını açıklamasının ardından perşembe günü yaklaşık 15% düşüş kaydetti.

San Francisco merkezli bir start-up olan Deliverr, şirketlerin çevrimiçi ürün satmaları için araçlar üretiyor. Ürünlerini Amazon, Walmart, eBay ve diğer çevrimiçi pazarlarda satan satıcılara sipariş karşılama hizmetleri de sağlıyor. 

Shopify, Deliverr’ın ABD’deki binlerce satıcı için ayda bir milyondan fazla sipariş gönderdiğini belirterek şirketi satın almanın oldukça karlı bir yatırım olduğunu vurguladı.

Ayrıca Shopify, şirketin bu yatırımı açıklamasının ardında kaydettiği düşük hisse değerini Deliverr yerine oldukça zorlu geçen pandemi koşullarına bağladı. Gelir artışının yılın ilk yarısında daha düşük olacağını tahmin etmesi de şirketin bu savını destekler nitelikte oldu.

Öte yandan e-ticaret sektöründeki diğer şirketler, pandemi sırasında elde ettikleri yüksek hızlı büyümeyi sürdüremeyeceklerine dair artan endişelerle mücadele ediyor.

Pandemi sırasında alışveriş için çevrimiçi platformları tercih ediliyordu, ancak ekonomi yeniden canlandıkça ve tüketiciler mağazalara yöneldikçe e-ticaret faaliyetleri azalmaya başladı.

Shopify Hisseleri 15% Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı