Borsa Haberleri

Shopify Bilançosu Wall Street’ten Tam Not Alamadı

Shopify Bilançosu Wall Street’ten Tam Not Alamadı
Google News Icon Takip Et

2024 başından bu yana güçlü bir yükseliş eğiliminin tadını çıkaran Shopify’ın (SHOP) dördüncü çeyrek bilançosu beklentileri karşıladı ancak ileriye dönük öngörüleri Wall Street’i ikna edemedi. 

E-ticaret şirketi, 31 Aralık’ta sona eren çeyrekte 2,1 milyar dolar gelirle analistlerin 2,07 milyar dolarlık beklentisini aştı. Şirketin hisse başına kârı da aynı dönemde 0,34 dolarla 0,30 dolarlık konsensüsün üzerinde geldi. 

Shopify, bu dönemde satıcı işlemlerinden elde edilen brüt ürün hacminin 71,53 milyar dolar tahmine kıyasla 23% artışla 75,1 milyar dolara yükseldiğini açıkladı. Satıcı çözümleri geliri de 1,57 milyar dolarlık tahminin üzerinde, yıllık 21% artışla 1,6 milyar dolar oldu. 

Şirket içinde bulunduğumuz çeyrek için “yüksek tek haneli” serbest nakit akışı marjı beklediğini söyledi ancak bu öngörü, analistlerin 13,6%’lık beklentisini kaçırdı.

Shopify hisseleri, şirketin bilanço açıklamasının ardından 12% geriledi. Bloomberg Intelligence analistlerinden Anurag Rana bir notunda, bu öngörünün bilançoda “tek olumsuz gösterge olarak öne çıktığını ve hissedeki düşüşün arkasındaki neden olabileceğini” belirtti.

Ottawa merkezli şirket, bu ayın başlarında çevrimiçi satıcılar için yazılım fiyatlarını artırdı ve bu hamlenin, çok sayıda müşteriyi kaçırmadan bu yıl 100 milyon dolardan fazla ek gelir sağlaması bekleniyor. 

Shopify ayrıca Amazon (AMZN) ile satıcıların “Prime ile Satın Al” teslimat hizmetini kullanmasına izin veren anlaşmanın ilk yılında. Şirket, geçen yıl kendi lojistik işini nakliye şirketi Flexport’a satmıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Shopify