Borsa Haberleri

Shell’de Maliyet Kesintileri

Mart 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Shell’de Maliyet Kesintileri

İngiliz petrol devi Shell (SHEL), maliyetleri düşürmek amacıyla iş birimlerini yeniden yapılandırmaya devam ederken, anlaşma ekibinde işgücünü en az 20% azaltmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Shell için birleşme ve satın almalarla ilgilenen birkaç yüz çalışanı olan bölümdeki personele, personel sayısında önemli bir azalma olacağı ve daha fazla detayın nisan ayında bildirileceği söylendi.

Shell’den bir sözcü, “Shell, işletme genelinde performans, disiplin ve sadeleştirmeye odaklanarak daha az emisyonla daha fazla değer yaratmayı hedefliyor. Bu hedeflere ulaşmak için portföyün yüksek derecelendirilmesi, yeni verimlilikler ve daha yalın bir genel organizasyon gerekecek.” ifadelerini kullandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti