Borsa Haberleri

Shell, Performansı Artırmak İçin Yüzlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

Ocak 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Shell, Performansı Artırmak İçin Yüzlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

İngiliz petrol devi Shell (SHEL), yüzlerce işten çıkarma yapmaya başladı ve düşük karbonlu çözümler birimindeki pozisyonlar ilk elenenler arasında yer aldı.

Bloomberg’ün haberine göre, aralık ayında personel azaltımına yönelik daha geniş bir planın şirket içinde duyurulmasının ardından, çalışanlara kesintilerle ilgili ayrıntılar bu hafta anlatıldı ve kurumsal ilişkiler, projeler ve teknoloji gibi diğer departmanların da bunu takip edeceği belirtildi.

Shell, varlıklarını satarak ve düşük getirili yatırımlarını azaltarak ExxonMobil (XOM) ve Chevron (CVX) gibi ABD’li rakipleriyle olan değerleme açığını kapatmaya çalışıyor. Şirket, 2022’nin sonunda dünya çapında tam ve yarı zamanlı olarak yaklaşık 93 bin kişi istihdam etti ve bu, Chevron’un toplamının iki katından fazla bir rakamdı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti