Borsa Haberleri

Seyahat Talebinin Yavaşlaması Sebebiyle Expedia da İşten Çıkarmaya Gidiyor

Şubat 27, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Seyahat Talebinin Yavaşlaması Sebebiyle Expedia da İşten Çıkarmaya Gidiyor

Çevrimiçi seyahat platformu Expedia (EXPE) “organizasyonel ve teknolojik dönüşümün” bir parçası olarak toplam iş gücünü yaklaşık 9% azaltacağını açıkladı.

Bu işten çıkarma haberi; Expedia’nın bu ayın başlarında uçak bileti fiyatlarının düşmesiyle gelirin 2024’te azalacağı konusunda uyarması ve CEO Peter Kern’in istifa edeceğini söylemesinin ardından geldi.

Expedia Group sözcüsü, “En önemli işimize öncelik vermeye devam edebilmek adına kaynakların uygun tahsisini değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Seyahat şirketlerinin 2024 beklentilerini yumuşatması, talebin bu yıl daha yavaş artmasının beklendiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir.

Geçtiğimiz hafta, Booking Holdings (BKNG), ABD’de seyahat talebinin normalleşmesi ile birlikte rezervasyonlarda ilk çeyrekte ve tüm yıl boyunca daha yavaş bir büyüme öngördüğünü açıklamıştı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti