Borsa Haberleri

ServiceNow’un Hisse Geri Alım Açıklaması Hisselere Yaradı

May 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ServiceNow’un Hisse Geri Alım Açıklaması Hisselere Yaradı

Bulut bilişim şirketi ServiceNow (NOW), şirket tarihinde ilk kez olmak üzere 1,5 milyar dolarlık hisse geri alımı yapacağını açıkladı. Açıklama sonrası hisseler, dün kapanışın ardından 1,5% yükseldi. 

ServiceNow, yönetim kurulunun hisse geri alım programını onayladığını ve söz konusu kararının ana amacının çalışanların hisse senedi satın alma programlarından kaynaklanan seyreltme etkisini yönetmek olduğunu belirtti. 

Şirket CFO’su Gina Mastantuono, “Mevcut makroekonomik ortam ve güçlü nakit akışı üretimimiz göz önüne alındığında bu serbest nakit akışımızın bir miktarını seyreltme yönetiminde kullanmanın sermayenin stratejik bir kullanımı olarak görüyoruz.” dedi. 

ServiceNow’un Hisse Geri Alım Açıklaması Hisselere Yaradı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha