Nvidia

ServiceNow ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

May 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ServiceNow ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

ServiceNow (NOW) ve Nvidia (NVDA), üretici yapay zekâ tarafında yeni bir proje için güçlerini birleştiriyor. 

ServiceNow Başkanı CJ Desai, şirketin Nvidia yazılımı, hizmetleri ve alt yapılarını kullanarak özelleştirilmiş büyük dil modelleri geliştireceğini açıkladı. 

Desai, “Genel amaçlı çözümler için değil, yapay zekâyı girişimlere taşımak amacıyla özel büyük dil modelleri geliştiriyoruz. Stratejimiz, kendi büyük dil modelinize sahip olmanız.” dedi. 

Biri ServiceNow’u durdursun: Nvidia ortaklığının yanı sıra şirket, risk sermayesi kuruluşuna 2026’ya kadar yapay zekâ ve otomasyon alanlarında faaliyet gösteren startupları desteklemek için 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. 

Şirket ayrıca geçtiğimiz günlerde 1,5 milyar dolar değerinde şirket tarihinin ilk hisse geri alım programını başlatacağını açıklamıştı. 

ServiceNow ve Nvidia’dan Yapay Zekâ Ortaklığı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch