BIST Şirket Haberleri

Sektörel Gelişme: Beyaz Eşya Satışları Ocakta 21% Arttı

February 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sektörel Gelişme: Beyaz Eşya Satışları Ocakta 21% Arttı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) 4 ana ürünün ve 6 ana ürünün son iki yıllık üretim, iç satış, ihracat ve ithalatlarını karşılaştıran verileri yayımladı.

Ücret artışlarının da etkisiyle beyaz eşya iç satışları hızlı bir artış gösterdi.

2021 yılı Kasım ayından beri en yüksek iç satışlar kaydedilirken buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinesi, fırın, derin dondurucu ve kurutucudan oluşan altı ana ürün grubunda üretim 3% artarak 2 milyon 374 bin oldu.

İç satışlar altı ana grubunda 27% artışla 561 bin 442 olarak gerçekleşti. İhracat ise 10% geriledi.

Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi ve fırından oluşan dört ana grupta ocakta iç satışlar 21% artarken üretim 2% artış kaydetti.

Sektörel Gelişme: Beyaz Eşya Satışları Ocakta 21% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: TÜRKBESD