Ekonomi ve Finans Haberleri

Sektör Uzmanından Yorum: Bakır Fiyatları Rekor Kırabilir!

March 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sektör Uzmanından Yorum: Bakır Fiyatları Rekor Kırabilir!

Dünyanın en büyük bakır şirketi Trafigura’nın Metal ve Mineraller Bölümü Eş Başkanı, pazartesi günü yaptığı açıklamada, stokların çok dar olması nedeniyle bakır fiyatlarının önümüzdeki 12 ay içinde yeni bir rekora imza atabileceğini ve ton fiyatının 12 bin doları aşabileceğini kaydetti.

Financial Times Commodities Global Summit’e konuşarak, “piyasadaki kıtlık nedeniyle küresel çapta en kritik metalin” bakır olduğunu vurgulayan eş başkan Kostas Bintas, “Geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla yalnızca 3,5 günlük bakır stokumuz vardı.” dedi.

● Bakır fiyatları Mart 2022’de ton başına 10.845 dolar ile rekor seviyeye ulaşmıştı.

Sektör Uzmanından Yorum: Bakır Fiyatları Rekor Kırabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha