Borsa Yorumları

Seçim Sonrası Borsa İstanbul’da Harika Fırsatlar Olacak! – Mark Mobius

April 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Seçim Sonrası Borsa İstanbul’da Harika Fırsatlar Olacak! – Mark Mobius

Gelişmekte olan piyasaların en bilinen yatırımcılarından biri olan Mark Mobius, gelecek ayki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sonuçtan bağımsız olarak Borsa İstanbul hisselerinin Türkiye’deki en iyi yatırım olacağını düşünüyor.

Seçim sonucu ne olursa olsun, Türkiye’de yatırım yapmak için harika fırsatlar olacak.” diyen Mobius, “minimum borç ve iyi yabancı kazancı olan” şirketleri tercih ettiğini belirtiyor. 

Mobius Capital Partners’ın şu an Logo Yazılım (LOGO) ve Mavi Giyim (MAVI) hisselerinde yatırımı var. 

Önemli: Yatırımcıların seçim sonrası için zorlu bir dönüşüm süreci ve TL’de ciddi bir zayıflama beklentisine rağmen Mobius, TL’de görülecek herhangi bir düşüşün önceki yıllarda “görülenler kadar dramatik olmayacağını” düşünüyor. 

Kısaca Mark Mobius: Türkiye, Brezilya veya Kore gibi gelişmekte olan ülkelere yatırım yapan fonların en tanınanlarından Mobius Capital Partners’ın kurucusu ve yöneticisi olan Mark Mobius, Borsa İstanbul’a yatırım yapan yabancı fon yöneticileri arasında yer almaktadır.

Seçim Sonrası Borsa İstanbul’da Harika Fırsatlar Olacak! - Mark Mobius

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg