Borsa İstanbul

SDT Uzay ve Savunma’dan (SDTTR) 3,5 Milyon TL’lik Duran Varlık Alımı

Aralık 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
SDT Uzay ve Savunma’dan (SDTTR) 3,5 Milyon TL’lik Duran Varlık Alımı

SDT Uzay ve Savunma (SDTTR), Sirius Tasarım Laboratuvarı Mühendislik’in sermaye artırımına katılarak şirketin 40%’ına iştirak sağladığını açıkladı.

Şirketten KAP yapılan açıklamada satın almanın “Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarını destekleyip hızlandırmak ve ürünlerinde kullanılan yabancı kaynaklı alt sistemlerin yerli ve milli olarak tasarlanıp, geliştirilmesini ve yurt içinde üretiminin yapılmasını sağlamak” amacıyla yapıldığı belirtildi.

💰Ne Kadar Ödedi?

Şirketten yapılan açıklamaya göre SDT Uzay ve Savunma, her biri 500 TL nominal değerde olan 1.000 adet toplam 500 bin TL’lik A Grubu pay için 3,5 milyon TL ödeme yaptı.

Yapılan ödeme işlemi sonucunda SDT Uzay ve Savunma, Sirius Tasarım Laboratuvarı Mühendislik’in 40%’ına iştirak etti.

SDTTR hissesi bugün (22 Aralık) 0,88% artışla 259,25 liradan işlem görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti