Borsa Haberleri

SASA’dan 700% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

Mart 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
SASA’dan 700% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

Sasa Polyester (SASA), şirket sermayesini 5,3 milyar TL’den 700% oranında bedelsiz olarak 42,5 milyar TL’ye yükseltme kararı aldı.

SASA Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Şirket sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuracak. SPK’nın kararı onaylaması halinde şirket bölünme tarihini KAP’a bildirecek.

SASA 700% Sermaye Artımı Gerçekleştiğinde 100 Lotu Olan Yatırımcı Kaç Lot Alacak?

Sasa’nın SPK’dan onay alması halinde, hisse 700% oranında bölünmeye gidecek ve  100 lotu bulunan yatırımcının 800 lotu olacak.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında SASA hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Bölünmeden elde edilen lotlar otomatik olarak yatırım hesabına yansıtılır ve hisse düzeltilmiş fiyattan işlem görmeye başlar.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti