BIST Şirket Haberleri

SASA, 700%’lük Bedelsiz Sermaye Artırım için SPK’ya Başvurdu

June 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
SASA, 700%’lük Bedelsiz Sermaye Artırım için SPK’ya Başvurdu

Sasa Polyester (SASA), şirket sermayesini 5.41 milyar TL’den 700% oranında bedelsiz olarak 43.28 milyar TL’ye yükseltmek için SPK’ya başvuru yaptı.

Hissenin 700% oranında bölünmeye gitmesiyle birlikte 100 lotu bulunan yatırımcının 800 lotu olacak.

Bölünme Sonrası Hissenin Fiyatı Kaç TL Olacak?

Sasa, güncel fiyatı olan 46,28 TL’den bölünürse düzeltilmiş pay fiyatı olan 5,79 TL’den işlem görmeye başlayacak.

SASA Bedelsiz Sermaye Artırımı Ne Zaman? 

Sasa Polyester’in (SASA) bedelsiz sermaye artırımının ne zaman gerçekleşeceği konusunda kesin bir tarih vermek zor çünkü bu süreç, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) incelemesine ve onayına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

SPK, başvuru değerlendirme sürecini tamamladıktan sonra sonuçları haftalık olarak yayınladığı bülten aracılığıyla duyuracak. Bu süreç bazen bir hafta içinde tamamlanabilirken, bazı durumlarda aylar sürebilir. Dolayısıyla, SPK’nın değerlendirme ve onay sürecini takip etmek, SASA’nın bedelsiz sermaye artırımının zamanlaması hakkında en güncel ve doğru bilgiyi sağlayacaktır.

SASA, 700%’lük Bedelsiz Sermaye Artırım için SPK'ya Başvurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu