Borsa Haberleri

Sanofi ve OpenAI’dan Yapay Zekâlı İlaç İşbirliği

May 21, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sanofi ve OpenAI’dan Yapay Zekâlı İlaç İşbirliği

Fransız ilaç üreticisi Sanofi (SNY), yapay zekâ kullanımı yoluyla ilaç geliştirme projelerini güçlendirmek için Microsoft (MSFT) destekli yapay zekâ devi OpenAI ve Formation Bio ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Sanofi tarafından yapılan açıklamada, OpenAI ile kurulan ortaklığın şirketin biyofarma modelleri için yapay zekâ modelleri geliştirmek üzere tescilli verilere erişmesine olanak tanıyacağı; Formation Bio’nun ise ek mühendislik kaynakları sağlayacağı belirtildi.

Büyük ilaç üreticileri, klinik deneyler için hızlı bir şekilde hasta bulmak veya ilaçları test etmek için gereken insan sayısını azaltmak için yapay zekâ kullanarak hem ilaç geliştirme süreçlerini hızlandırıyor, hem de potansiyel olarak milyonlarca dolar tasarruf sağlıyor.

Sanofi ve OpenAI’dan Yapay Zekâlı İlaç İşbirliği

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters