Borsa Haberleri

Sanofi, Üçüncü Çeyrek Gelirlerinde Artış Bekliyor!

September 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Sanofi, Üçüncü Çeyrek Gelirlerinde Artış Bekliyor!

Fransız ilaç üreticisi Sanofi (SNY), faaliyetlerinin çoğunu ABD’de gerçekleştirmesinden dolayı, ABD dolarındaki yükseliş sayesinde üçüncü çeyrek hedeflerinde bir artış beklediğini söyledi.

  • Ekonomik belirsizlik dönemlerinde adeta bir güvenli liman olarak görülen ABD doları son haftalarda zirveye çıktı.
  • Bu artış, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artıracağına ilişkin beklentileri de beraberinde getirdi.

Sanofi, 2022’nin üçüncü çeyrek satışları üzerindeki kur etkilerine ilişkin ön tahmininin, hisse başına kâr (HBK) üzerinde yaklaşık 10% ile 11%’lik bir artış sağladığını ve yaklaşık 12% ve 13%’lük bir büyüme olduğunu ifade etti.

Şirket üçüncü çeyrek sonuçlarını bugün duyuracak. Sonuçlarını avro para birimi cinsinden rapor ettiği için de ABD’de yaptığı satışlarda ABD dolarının avro karşısındaki değer artışından fayda sağlamış olacak.

Sanofi, Üçüncü Çeyrek Gelirlerinde Artış Bekliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı