Borsa Haberleri

Sanofi, Inhibrx’i 2,2 Milyar Dolara Satın Alacak

Ocak 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sanofi, Inhibrx’i 2,2 Milyar Dolara Satın Alacak

Fransa merkezli ilaç şirketi Sanofi (SNY), nadir hastalıklar portföyünü güçlendirecek bir hamleyle, biyofarmasötik şirketi Inhibrx’i (INBX) 2,2 milyar dolara satın alacağını açıkladı. 

Söz konusu anlaşma, Inhibrx’in Alpha-1 Antitrypsin eksikliği olarak bilinen ve akciğer hastalıkları riskini oldukça artırmasıyla bilinen hastalığın tedavisine yönelik üretim hattını Sanofi’ye açıyor. 

Inhibrx’in söz konusu hastalık için geliştirdiği deneysel ilacı INBRX-101 şu an üç aşamalık klinik araştırmaların ikinci seviyesinde. Deneylerin ilk aşaması başarıyla tamamlanmıştı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti