Borsa İstanbul

Sanica Isı’dan (SNICA) 566% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

January 3, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Sanica Isı’dan (SNICA) 566% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

Sanica Isı (SNICA), 566% oranında bedelsiz sermaye artırım kararı aldı. Şirket bu kararla birlikte 135 milyon TL çıkarılmış sermayesini, 900 milyon TL’ye çıkaracak.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirime göre sermaye artışına konu 765 milyon TL’lik tutarın, 571,7 milyon TL’lik kısmı paylara ilişkin ihraç primlerinden, 193,2 milyon TL’lik kısmı da geçmiş yıl karlarından karşılanacak.

Bölünme Sonrası SNICA Hissesi Ne Kadar Olacak?

Alınan karar henüz SPK’ya sunulmadı. Kararın SPK’ya sunulup onaylanması halinde bugünkü fiyattan (36,04 TL) hesaplanırsa 1 adet SNICA hissesi 5.66 lira olacak.

SNICA Bölündüğünde 100 Adet Hisseme Karşılık Ne Kadar Hisse Kazanırım?

Karar SPK tarafından onaylanırsa, 100 SNICA hissesine karşılık, hesabında toplamda 666 adet hisse olacak.

👀Uyarı: Yukarıdaki hesaplamalar bugünün fiyatını baz alınarak yapıldı. Sermaye artırımlarında hisse fiyatı bölünmenin yaşanmasından önceki son iş günü kapanış fiyatı baz alınarak hesaplanır.

Bedelsiz Sermaye Artırımı için Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

Midas yatırım hesabında Sanica Isı (SNICA) hissesi bulunan yatırımcıların bedelsiz sermaye artırımı için herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Sanica Isı’dan (SNICA) 566% Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP