Borsa Haberleri

Sanica Isı, GES Yatırımını Devreye Aldı

April 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sanica Isı, GES Yatırımını Devreye Aldı

Sanica Isı (SNICA), Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan boru fabrikasındaki çatı güneş enerji santralinin (GES) devreye alındığını duyurdu.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre bahse konu yatırımın tutarı 1,4 milyon dolar olarak gerçekleşti. Söz konusu GES’in 3,63 MWp gücünde olduğu ifade edildi.

Şirketin daha önce Akhisar ve Elazığ fabrikalarında kurulu toplam 6,5 MWp gücü bu yatırımla birlikte 10,13 MWp’e yükseldi.

Yapılan açıklamada “Alınan teşvik belgesi kapsamında, 7 yıl süreyle SGK işveren primi desteği, indirimli kurumlar vergisi ve KDV istisnası sağlanmıştır” denildi.

Sanica Isı, GES Yatırımını Devreye Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP