Borsa Haberleri

Samsung ve Google, Qualcomm Müşterisi Olacak

January 4, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Samsung ve Google, Qualcomm Müşterisi Olacak

Qualcomm (QCOM), Samsung Electronics ve Alphabet’in (GOOGL) Google’ının karma ve sanal gerçeklik başlıklarına güç sağlamak üzere tasarladığı yeni bir bilgi işlem çipini kullanmayı planladığını söyledi.

Snapdragon XR2+ Gen 2 olarak adlandırılan Qualcomm çipi, başlığın içindeki bir düzine kameradan gelen veri akışlarını işleyebilecek.

Apple’ın (AAPL) Vision Pro başlığını piyasaya sürmesiyle birlikte, karma gerçeklik başlıkları olarak bilinen ve dış dünyanın bir görüntüsünün kameralar aracılığıyla kullanıcıya aktarıldığı başlıkların satışına yönelik rekabetin bu yıl kızışması bekleniyor.

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone üreticisinin, Apple’ın bazı dizüstü bilgisayarlarıyla aynı özel tasarım çipi kullanan 3.500 dolarlık Vision Pro kulaklığı bu ayın sonunda veya şubat başında satmaya başlayabileceğini söyledi.

Samsung ve Google, Qualcomm Müşterisi Olacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters