Borsa Haberleri

Samsung, AMD GPU İşlemci Paktı Tam Gaz Devam!

April 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Samsung, AMD GPU İşlemci Paktı Tam Gaz Devam!

Samsung Electronics ve AMD (AMD), yüksek performanslı ve düşük güç gerektiren AMD Radeon grafik çözümlerinin Samsung Exynos işlemci ailesinde kullanılmasına yönelik mevcut anlaşmalarını yineledi.

Bu ne anlama geliyor? İkilinin yenilenen anlaşmasıyla Samsung, daha fazla mobil ürününde oyun konsolu düzeyinde grafik kalitesi ve optimize güç tüketimi imkânı sunabilecek.

Samsung ve AMD anlaşmayı ilk olarak 2019’da imzalamıştı. Anlaşmanın yinelenmesi, iki şirketin de mobil GPU alanında hala AMD’nin RDNA GPU mimarisinin kullanılabileceğine inandığını gösteriyor. 

Samsung, AMD GPU İşlemci Paktı Tam Gaz Devam!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha