Borsa Haberleri

Salesforce, 2023 Yılına Dair Beklentilerini Düşürüyor

August 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Salesforce, 2023 Yılına Dair Beklentilerini Düşürüyor

Salesforce (CRM)‘un üç aylık bilançosu beklentileri aştı ama şirketin 2023 yılına dair sunduğu beklentiler yatırımcılar tarafından hayal kırıklığı ile karşılandı.

  • Şirket analistler tarafından beklenen hisse başına 1,02 dolar tahmini aşarak 1,19 dolarlık hisse başına kâr elde etti.
  • Şirket analistler tarafından beklenen 7,69 milyar dolarlık gelir tahminini aşarak 7,72 milyar dolarlık gelir elde etti.

Geçen yıl ekip iletişim uygulaması Slack’i satın alan kurumsal yazılım üreticisi, fiyatları artıracağını söyledi. Ayrıca Salesforce, şirketin ilk geri alım programında kullanılacak 10 milyar doların yönetim kurulu tarafından onaylandığını duyurdu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Marc Benioff bir konferans görüşmesinde analistlere, şirketin daha önce de zayıf ekonomik döngülere dayandığını söyledi. Benzer olarak CFO Amy Weaver da ticaret ve pazarlamada daha belirgin yavaşlamalar görülürken satış ve hizmetin güçlü kaldığını belirtti. 

Salesforce, Slack Fiyatlarını Artıracağını Söyledi

Son çeyrekte Salesforce, yeni pazarlama ve ticaret araçlarının kullanıma sunulduğunu duyurdu. Ardından şirket, satış görevlilerinin müşteri ilişkileri yönetimi yazılımını güncellemek için kullanabilecekleri bir Slack sohbet robotu geliştiren Troops.ai (TROO)’yi satın aldığını bildirdi. Kurumsal yazılım üreticisi, geçen yıl yaklaşık 28 milyar dolar karşılığında ekip iletişiminde kullanılan Slack uygulamasını satın aldı. Şirket, 2014 yılında piyasaya sürülen uygulamanın fiyatlarını artacağını duyurdu. Ayrıca Salesforce, mali yıl boyunca 1,5 milyar dolarlık Slack geliri elde edeceği beklentisini yineledi. 

Salesforce, 2023 Yılına Dair Beklentilerini Düşürüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı