Borsa Haberleri

Salesforce, Informatica’yı Satın Almaya Hazırlanıyor

April 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Salesforce, Informatica’yı Satın Almaya Hazırlanıyor

Müşteri ilişkileri yazılımı üreticisi Salesforce (CRM), Informatica’yı (INFA) satın almak için ileri düzeyde görüşmeler yürütüyor. 

Görüşmeler gizli olduğu için isimlerinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, ikili arasında yakında bir anlaşmanın duyurulabileceğini söyledi.

Salesforce ve Informatica arasındaki görüşmeleri ilk olarak bildiren Wall Street Journal’a göre, görüşülen fiyat Informatica’nın mevcut hisse fiyatı olan 38,48 doların altında.

1993 yılında kurulan Informatica, bulut üzerinden abonelik tabanlı veri yönetimi hizmetleri sunuyor ve 5.000’den fazla aktif müşteri için görevlerin otomatikleştirilmesine yardımcı oluyor. Şirkete göre Informatica’nın müşterileri arasında Unilever (UL) ve Deloitte gibi isimler bulunuyor.

Şirket, 2015 yılında Permira ve CPPIB’nin de dahil olduğu bir konsorsiyum tarafından yaklaşık 5,3 milyar dolara özel sektöre devredilmişti. Bundan altı yıl sonra Permira ve CPPIB, Informatica’yı tekrar halka açtı ve hisseleri New York Borsası’nda işlem görmeye başladı.

İkili arasında bir anlaşma gerçekleşmesi durumunda Informatica satın alımı, 2020 yılında işyeri mesajlaşma uygulaması Slack Technologies’i yaklaşık 28 milyar dolara satın almasından bu yana Salesforce için en büyük anlaşma olacak.

Salesforce, Informatica’yı Satın Almaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters