Borsa Haberleri

Salesforce da Kervana Katıldı: 700 Kişiyi İşten Çıkaracak

January 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Salesforce da Kervana Katıldı: 700 Kişiyi İşten Çıkaracak

Salesforce (CRM) küresel işgücünün yaklaşık 1%’ine denk gelen 700 çalışanının işine son vermeye hazırlanıyor. 

Ancak The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şirket, söz konusu işten çıkarmalara rağmen Salesforce’un hâlâ 1.000 adet açık pozisyonunu olduğunu belirtiyor. Bu da işten çıkarmaların şirketin işgücünü düzenleme hamlesinin bir parçası olduğunu ima ediyor.

Aralarında Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL) ve eBay (EBAY) gibi isimlerin yer aldığı ABD’li şirketler, geçen yılın ardından bu ay yeni bir işten çıkarma serisinde yüzlerce çalışanının işine son veriyor. 

Salesforce, pandemi dönemindeki yüksek istihdam hacminin ardından hâlihazırda geçen yıl işgücünü 10% azaltmış ve bazı ofislerini kapatmıştı. 

Bu hamleler, şirketin bilançosuna da olumlu yansımış ve ikinci ve üçüncü çeyrekte gelirlerinde artış görmesinin yanı sıra, yıllık kâr tahminlerini yükseltmesine yol açmıştı. 

Salesforce da Kervana Katıldı: 700 Kişiyi İşten Çıkaracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters