Borsa Haberleri

Salesforce CEO’sundan 100 Milyon Dolarlık Insider Satışı

Haziran 21, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Salesforce CEO’sundan 100 Milyon Dolarlık Insider Satışı

Yapay zekânın müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı şirketi Salesforce (CRM) için çok önemli olduğunu düşünen CEO Marc Benioff, 100 milyon dolarlık insider satışı yaptı. 

Küçük bir not: Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisselerini satmasına “insider” satışı adı verilir. 

Benioff, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda “Sektörümüzde bulut, sosyal medya gibi birçok heyecan verici teknoloji dalgası gördük ancak yapay zekâ şimdiye kadarki en büyük teknoloji dalgası olacak.” demişti.

Yılbaşından bu yana hissesi 60%’a yakın değer kazanan Salesfoce’a söz konusu yapay zekâ dalgasının kazandırdığı açıkça ortada. Ancak yapay zekânın sıkı savunucularından olan Benioff’un neden bu miktarda insider satışı yaptığı da merak ediliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Street