Borsa Haberleri

Salesforce Alarm Veriyor!

November 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Salesforce Alarm Veriyor!

Jefferies analisti Brent Thill, Salesforce (CRM) müşterilerine yapılan yeni anketin, “geçen çeyrekten bu yana işlerin daha da kötüye gittiğini gösterdiğini” ifade etti. Döviz kurları ve ekonomide daha sert esmeye başlayan ters rüzgarlar gibi faktörlerin şirketin gelir artış öngörüleri üzerinde ağırlığını hissettirdiğini belirten Thill, “Salesforce yönetiminin, makro ortam ve kendi öngörülerine yön veren muhafazakarlık düzeyi hakkında bir bilgilendirme yapmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Thill’e göre, Salesforce (CRM) bir dizi sorunla boğuşuyor. Sipariş planlarına uymayan veya bu planları geciktiren şirket ortağı sayısının artması ve Slack’ın müşteriler tarafından arzu edildiği düzeyde benimsenmemesi bu sorunlardan bazıları.

● Thill tüm bu gelişmelerin ışığında, Salesforce (CRM) şirketinin üçüncü çeyrekte 7,82 milyar dolarlık gelir rakamıyla hisse başına 1,20 dolar kâr açıklayacağını tahmin ederken, Wall Street analistlerinin konsensür tahmini ise 7,83 milyar dolar satış geliri üzerinden hisse başına 1,22 dolar. Thill ayrıca, 6,74 milyar dolar seviyesindeki konsensüs tahminlerine kıyasla, CRM için 6,65 milyar dolarlık faturalandırma tahmininde bulundu.

Salesforce (CRM) hisseleri pazartesi günü son seans işlemlerinde 2% değer kaybetmiş ve şirketin hisse fiyatı bu yıl 43% düşmüştü.

Salesforce Alarm Veriyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha