BIST Şirket Haberleri

SAHOL: Exsa İle Birleşme İşlemi Tamamlandı

January 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
SAHOL: Exsa İle Birleşme İşlemi Tamamlandı

Sabancı Holding (SAHOL), Exsa ile birleşme işleminin tamamlandığını açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre Exsa’nın finansal varlıkları ile Temsa Skoda Sabancı Ulaşım Araçları’nın 50% sermaye payı ve Temsa Motorlu Araçlar Pazarlama Dağıtım’ın 100% sermaye payı ile Exsa Gayrimenkul Proje Geliştirme’nin 100% sermaye payı SAHOL’un mülkiyetine geçti.

Açıklamaya göre birleşme sonucunda 59,9 milyon TL nominal değerde sermaye artırımı gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada; bu suretle ihraç olunacak paylar, Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde gerekli olan yasal süreçlerin tamamlanmasını takiben Exsa’nın şirket dışındaki diğer ortaklarına tahsis edileceği belirtildi.

SAHOL: Exsa İle Birleşme İşlemi Tamamlandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP