Borsa Yorumları

Sağlık Sektöründen Bu 2 Hisse Ralliye Hazırlanıyor – Jefferies

March 20, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Sağlık Sektöründen Bu 2 Hisse Ralliye Hazırlanıyor – Jefferies

Sağlık hizmetleri hisseleri 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptı ve Jefferies, Fed’in faiz oranlarını düşürmesiyle bu alanda daha az bilinen bazı isimlerin daha iyi bir performans gösterebileceğini düşünüyor.

S&P 500 sağlık sektörü, bu yıl şimdiye kadar 6%’nın üzerinde değer kazanarak 2021’den bu yana en iyi yılını geçirmeye hazırlanıyor. Eli Lilly (LLY) ve DaVita (DVA), 30%’dan fazla yükselerek sektörün en iyi performans gösteren isimleri oldu. 

Ancak Jefferies, sektör genelinde önde gelen sağlık hizmetleri şirketlerinin dışında da fırsatlar görüyor. 

Şirket, 30% ile 45% aralığında kazanç sağlayabileceğini düşündüğü iki küçük ve orta ölçekli şirketin özellikle altını çiziyor. 

Hem genel piyasa hem de analistler tarafından çok az takip edilen “gizli cevherleri” belirleyen Jefferies, sağlık sektörünün bu köşesinin bu yıl daha iyi performans gösterme yolunda olduğunu düşünüyor.

Jefferies’in hisse araştırma ekibi bir notta, “Bu fikirler, güçlü büyüme tezleriyle desteklenen ve aynı zamanda bir değer dinamiği sunan küçük sermayeli isimler.” diyor. 

🎯 İlaç şirketi Incyte (INCY) Jefferies’in dikkatini çeken ilk isim olarak karşımıza çıkıyor. Hisse bu yıl 7% düşüş gösterse de Jefferies’in 81 dolarlık hedef fiyatı, hissenin önümüzdeki 12 ay içinde 38% artabileceği anlamına geliyor.

Jefferies analisti Kelly Shi, Incyte’in önde gelen kemoterapi ilacı Jakafi’den elde ettiği gelirin münhasırlık kaybı nedeniyle potansiyel olarak 2,6 milyar dolarlık bir boşluk yaşayacağını düşünürken, şirketin dermatoloji alanına girmesinin bu boşluğu telafi edebileceğini ve gelir akışını şu anda tahmin edilenden daha iyi artırabileceğini düşünüyor.

Analist ayrıca, şirketin topikal egzama tedavisi Opzelura’nın, 1 milyar dolarlık bir pazar olduğunu tahmin ettiği hafif-orta dereceli hidradenitis suppurativa ve prurigo nodularis gibi diğer hastalıkların kullanımı için de potansiyel onayına işaret ediyor.

🎯 Staar Surgical (STAA) da Jefferies’in radarındaki ikinci şirket. Şirketin 50 dolarlık hedef fiyatı, hissenin pazartesi günkü kapanışa göre 31%’lik bir artışa işaret ediyor. 

Şirket, gözlük bağımlılığını azaltmak için refraktif göz ameliyatlarında kullanılmak üzere implante edilebilir kollamer lens üretiminde uzmanlaşan şirket hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 24% yükseldi. 

Analist Young Li, şirketin mevcut “refraktif cerrahi çözümlere” kıyasla miyopi tedavisi için en iyi uzun vadeli çözüm olduğunu düşünüyor. Ayrıca, şirketin 2024 tam yıl beklentisinin yatırımcılara yukarı yönlü bir alan bıraktığını belirtiyor

Sağlık Sektöründen Bu 2 Hisse Ralliye Hazırlanıyor - Jefferies

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC