BIST Şirket Haberleri

Sabancı Holding’in Kombine Geliri 124 milyar TL’yi Aştı!

May 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Sabancı Holding’in Kombine Geliri 124 milyar TL’yi Aştı!

Sabancı Holding (SAHOL) 2023 yılının ilk çeyreğine ait bilançosunu açıkladı. 

Şirketin yılın birinci çeyreğinde net dönem kârı yıllık bazda 26% azalışla 6,08 milyar TL seviyesine geriledi. Geçen yılın aynı döneminde şirketin net dönem kârı 8,25 milyar TL olarak açıklanmıştı.

Sabancı Holding 2023 yılı ilk çeyrekte toplam hasılatı geçen yılın aynı

dönemine göre 74% oranında artarak 21,82 milyar TL’ye yükseldi. 

Öte yandan şirketin birinci çeyrekte finans sektörü hasılatı ikiye katlandı. Sabancı Holding, birinci çeyrekte 53,69 milyar TL finans sektörü hasılatı elde etti. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 25,98 milyar TL düzeyindeydi.

Holdingin kombine geliri, banka ve enerji iş kollarının öncülüğünde 2023 ilk çeyreğinde 124 milyar TL’yi aşarken, yıllık büyüme 76% olarak gerçekleşti. 

Şirketin 2023’ün ilk çeyreğinde FAVÖK’ü, geçen yılın aynı dönemine göre 14% artarak 14,21 milyar TL olarak açıklandı. Sabancı Holding’in, 2022 yılı 1. çeyrek dönemini 12,49 milyar TL FAVÖK ile geride bırakmıştı. 

Geçtiğimiz sene toplam 7,5 milyar TL yatırım harcaması yapan Sabancı Holding bu yılın ilk çeyreğinde yaptığı yatırım harcaması 3,2 milyar TL olarak açıklandı. 

Sabancı Holding'in Kombine Geliri 124 milyar TL'yi Aştı!

Sabancı Holding'in Kombine Geliri 124 milyar TL'yi Aştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı