Borsa Haberleri

Sabancı Holding, Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı için 243 Milyon Dolarlık Kredi Aldı

Mart 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sabancı Holding, Güneş Enerjisi Santrali Yatırımı için 243 Milyon Dolarlık Kredi Aldı

Sabancı Holding (SAHOL), Sabancı İklim Teknolojileri üzerinden 100% oranında hissedar olduğu Sabanci Renewables Inc.’nin güneş enerjisi santrali yatırımı olan Oriana Solar Projesi için kredi anlaşması imzaladı.

Yapılan açıklamaya göre kredi anlaşması, MUFG Bank, ING Bank LLC ve NORD LB bankalarının eşit katılımı ile gerçekleşti. Açıklamada kredinin 243 milyon dolar tutarında olduğu belirtildi.

232 MW kapasiteli olacak Oriana Solar Projesi’nin 2025 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınması hedefleniyor.

ABD’de toplam 504 MW’lık Güce Ulaşacak

Yapılan açıklamada ayrıca Sabancı Renewables Inc.’nin 272 MW kapasiteli Cutlass II Solar Projesi yatırımında devreye alma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Her iki projenin devreye alınması ile birlikte Sabancı Renewables Inc. ABD’de toplam 504 MW’lık yenilenebilir enerji portföyüne ulaşacak.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti