Boeing

Ryanair’in Boeing Siparişi Eksik Teslim Edilecek – Ryanair CEO

Şubat 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Ryanair’in Boeing Siparişi Eksik Teslim Edilecek – Ryanair CEO

Ryanair (RYAAY) CEO’su Michael O’Leary, bu yaz en az yedi Boeing (BA) teslimatının eksik olmasını beklediğini söyledi.

O’leary, “Hâlâ yedi ile 10 aralığında bir teslimat eksikliği olacağını düşünüyoruz ancak bundan daha kötü olma riski de var. Pek çok şey, sanırım iki hafta içinde tamamlanacak olan FAA incelemesinden ne çıkacağına bağlı.” dedi. 

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), 5 Ocak’ta Alaska Havayolları’na (ALK) ait bir 737 MAX 9 uçağının kapı tapasının uçuş sırasında patlaması sonucu meydana gelen kazanın ardından Boeing’in 737 üretim hattında bir denetim başlatmış ve Boeing’in FAA izni olmadan MAX üretim hızını arttırmasını yasaklamıştı.

Yolcu sayısına göre Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi ve Boeing’in ana müşterilerinden biri olan Ryanair, son yıllarda 350’den fazla MAX uçağı sipariş etti ancak MAX 9 modelinden hiçbirine sahip değil.

Şirketin Boeing’den haftalık güncellemeler aldığını ve son üç güncellemede herhangi bir değişiklik olmadığını söyleyen Ryanair CEO’su, “Seattle’daki Boeing yönetim ekibi şu anda duruma hakim görünmüyor. Her şey FAA’nın elinde.” dedi. 

Son tarih olan 10 Temmuz’a kadar uçak teslimatlarında daha büyük bir eksiklik yaşanması, Ryanair’in yolcu trafiği görünümünü daha da etkileyebilir. Ryanair’in mali yılı mart sonuna kadar devam ediyor.

O’Leary, “Eğer yedi uçaktan daha fazla eksiğimiz kalırsa, o zaman tüm yıl trafiğimize yeniden bakmamız gerekir.” dedi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti