Borsa Haberleri

Ryan Cohen, Bed Bath & Beyond Hisselerini Sattı

August 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Ryan Cohen, Bed Bath & Beyond Hisselerini Sattı

Yatırımcı Ryan Cohen, 9,5 milyonluk Bed Bath & Beyond (BBBY) hisselerinin tamamını sattığını doğruladı. SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından yayınlanan bir 13D dosyası da Cohen’in salı ve çarşamba günleri boyunca devasa hisse senedi blokları ve alım opsiyonları sattığını gösterdi. Yatırımcının hisse senedindeki agresif etkinliği eleştirilerin odağı oldu. Eski Hedge fon yöneticisi Whitney Tilson, Cohen’in BBBY’deki ticareti hakkında SEC’e yönelttiği şikâyetleri paylaştı. Söz konusu satışların ardından Bed Bath & Beyond hisseleri önemli ölçüde geriledi. 

Cohen, Blok Hisse Senedi Satışları Yaptı

SEC tarafından yayınlanan 13D dosyasında ünlü yatırımcı Ryan Cohen’in büyük ölçekli blok hisse senedi blokları ve alım opsiyonlarını elinden çıkardığı söylendi. Ayrıca Cohen’in satışların yapıldığı salı ve çarşamba günlerinde beklenmedik kârlar elde ettiği belirtildi. Satışlar, dün öğleden sonra yine SEC tarafından yayınlanan Form 144 dosyasında da doğrulandı. Söz konusu haberlerin ardından Bed Bath & Beyond hisseleri gün içinde 20% düştükten sonra perşembe mesai sonrası 35% daha geriledi. 

Cohen’in BBBY Satışları Yoğun Eleştiri Aldı

Ryan Cohen’in salı ve çarşamba günleri yaptığı blok BBBY satışları eleştirilerin hedefi oldu. Eski Hedge fon yöneticisi Whitney Tilson SEC’e, Cohen’in “like a pump and dump” deyimiyle özetlenen piyasa manipülasyonu stratejisini yürüttüğü yönünde sitemde bulundu. Tilson, yatırımcının yaptığı hamleleri “tam bir rezalet olarak” nitelendirdi. Ryan Cohen ise BBBY’nin 9,45 milyon hissesine sahip olduğunu gösteren değiştirilmiş bir 13D dosyası sunarak âdeta yangına körükle gitti.

Ryan Cohen, Bed Bath & Beyond Hisselerini Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı