BIST Şirket Haberleri

Rusya Pazarına Giren Adel Kalemcilik, İhracat Hedefini Açıkladı!

September 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Rusya Pazarına Giren Adel Kalemcilik, İhracat Hedefini Açıkladı!

Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticisi olan Adel Kalemcilik, 40’ın üzerinde ülkede gerçekleştirdiği ihracat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Yakın zamanda dünya kırtasiye ithalatının 21%’inin yapıldığı Kuzey Amerika pazarına, HRS Global ile imzaladığı protokol anlaşması ile giriş yapan Adel Kalemcilik, Rusya’da da ihracatını genişletiyor. Ürünleri ilk kez Rusya’nın en büyük çevrim içi pazaryeri olan Ozon’da tüketiciyle buluşan firma, önümüzdeki dönemde Mısır, Azerbaycan, Filistin ve Türki Cumhuriyetler’e de odaklanacak.

Ozon ile Güç Birliği 🤝

Genel Müdür Oğuz Uçanlar, Ozon’un, Adel Kalemcilik’in Rusya pazarında gücüne güç katacağına inanıyor. Bu, 2023 yılının ikinci yarısında, özellikle UNICEF ile de iş birliği yapmayı planlayan Adel Kalemcilik için stratejik bir adım. Uçanlar, “40’ın üzerinde ülkeye ihracat faaliyetleri bulunan bir şirket olarak Ozon ile yaptığımız bu işbirliği, Rusya ihracatımızda gücümüze güç katacaktır.” diyor.

İlerleyen Dönemlerde Hangi Ülkelere Odaklanılacak? 🌍

Şirket, önümüzdeki dönemde Mısır, Azerbaycan, Filistin ve Türki Cumhuriyetler gibi farklı pazarlara da odaklanmayı planlıyor. Yani Adel Kalemcilik yalnızca Rusya ile sınırlı kalmayacak, ihracatını daha da genişletecek.

Uluslararası İş Birlikleri Artacak 🌐

Oğuz Uçanlar, Adel Kalemcilik’in uluslararası iş birliklerinin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini belirtiyor. Şirket, yeni uluslararası iş birliği fırsatlarıyla ihracat faaliyetlerini geliştirmeyi ve çoğaltmayı hedefliyor.

Rusya Pazarına Giren Adel Kalemcilik, İhracat Hedefini Açıkladı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks