Borsa Haberleri

Rumble, TikTok’un ABD Operasyonlarını Üstlenmek İstiyor

Rumble, TikTok’un ABD Operasyonlarını Üstlenmek İstiyor
Google News Icon Takip Et

ABD’li çevrimiçi video platformu Rumble RUM) hisseleri, Çinli ByteDance’ın şirketteki hisselerini elden çıkarması halinde ABD’de TikTok’u satın almak ve işletmek için hazır olduğuna dair açıklamalarının ardından 13% yükseldi. 

X’te TikTok’un lideri Shou Zi Chew’e hitaben bir yazı kaleme alan CEO Chris Pavlovski, şirketin bulut teknolojisi ortağı olarak hizmet vermeye hazır olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta ABD’de üst düzey bir Cumhuriyetçi milletvekili, ByteDance’ı uygulamayı satmaya zorlayacak ya da ABD’de yasakla karşı karşıya bırakacak bir yasa tasarısı için Temsilciler Meclisi’nde oylama istemişti. Bu girişim, Enerji ve Ticaret Komitesi’nin tasarıyı 50-0 oyla onaylamasının ardından geldi.

Yasa tasarısı, Çin ve veri gizliliği konusunda artan gerilimin ortasında TikTok’u ByteDance ile bağlarını koparmaya zorlamak için milletvekilleri tarafından yapılan son girişime işaret ediyor.

Eski Başkan Donald Trump’ın 2020 yılında TikTok’u yasaklama girişimi mahkemeler tarafından engellenmişti. Biden yönetimi ise daha sonra bir ulusal güvenlik incelemesi emri verirken, Kongre federal cihazlarda TikTok’u yasaklayan bir yasa tasarısını kabul etti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha