Borsa Haberleri

Rubrik, Halka Arzında 713 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor

April 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Rubrik, Halka Arzında 713 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor

Bloomberg’e konuşan konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, Microsoft (MSFT) destekli bulut ve veri güvenliği girişimi Rubrik’in halka arzında 713 milyon dolara kadar fon toplamayı hedeflediğini söyledi.

Bilgilerin kamuya açık olmaması nedeniyle kimliğinin açıklanmasını istemeyen kaynaklar, şirketin 23 milyon hisseyi her biri 28 ile 31 dolardan satışa sunmayı planladığını belirtti.

Rubrik, 2013 yılında kuruldu ve ilk ürününü 2016 yılında piyasaya sürdü. Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurulara göre şu anda Goldman Sachs (GS) Barclays (BCS) ve Citigroup (C) dahil olmak üzere 6.100’den fazla müşterisi varç

Müşterileri arasında hükümetler ve üniversitelerin yanı sıra Home Depot (HD), PepsiCo (PEP), Illumina (ILMN) ve Fiserv (FI) gibi bir dizi şirket de yer alıyor.

Kaliforniya merkezli Rubrik, 31 Ocak’ta sona eren yılda 628 milyon dolar gelirle 354 milyon dolar net zarar ederken, bir önceki yıl yaklaşık 600 milyon dolar gelirle 278 milyon dolar zarar etmişti.

Şirketin halka arzı, son yıllarda zayıf bir görünüme sahip olan ancak Astera Labs (ALAB) ve Reddit’in (RDDT) gibi şirketlerin yüksek profilli listelenmeleriyle yeniden hareketlenen halka arz piyasası için olumlu son işaretlerden biri oldu.

Rubrik, Halka Arzında 713 Milyon Dolar Toplamayı Hedefliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg