BIST Şirket Haberleri

Rubenis Tekstil, GES Projesini Devreye Aldı!

Mart 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rubenis Tekstil, GES Projesini Devreye Aldı!

Rubenis Tekstil (RUBNS), güneş enerji santrali projesinin birinci etabını devreye aldı.

Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada;

“Şirketimizin halka arz sürecinde izahnamede açıkladığı yatırımlar kapsamında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan İplik Fabrikas’ının çatısına 3500 kWe kapasitesinde Çatı Güneş Enerji Sistemi Elektrik Üretim Tesisi kurulumu birinci etap çalışmaları çerçevesinde öncelikle 3500 kWe’lik kapasite 3900 kWe kapasiteye yükseltilmiş ve fabrikamızın çatısına yapılmakta olan tüm montaj işlemleri tamamlanmıştır.

Birinci etap çalışmaları kapsamında İplik Fabrikas’ının çatısında yer alan Elektrik Üretim Tesisi devreye girmiş olup, şirketimiz ilk enerji tasarruflarını sağlamaya başlamıştır.Ayrıca Güneş Enerji Santrali kurulumunun ikinci ve üçüncü etap çalışmaları kapsamında CW ENERJİ Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. imalat çalışmalarına da devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu