Borsa Yorumları

ROTH MKM’nin 4. Çeyrek Favorileri

September 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ROTH MKM’nin 4. Çeyrek Favorileri

Roth MKM, 2023’ün son üç ayı yaklaşırken dördüncü çeyrek için en iyi hisse seçimlerini paylaştı.

Faizlerin yükseleceğine dair korkular ve FED’in faiz artırımı kampanyasını sonlandırmadığına dair endişeler, üçüncü çeyreğe damgasını vurdu ve yılın büyük bir bölümünde büyüme odaklı teknoloji hisselerini baskı altına aldı. 

2023’ün son çeyreği yaklaşırken, işte Roth MKM’nin dördüncü çeyrek için en iyi seçimlerinden bazıları:

  • Shopify (SHOP)
  • Uber Technologies (UBER)
  • Molson Coors (TAP)
  • Celsius Holdings (CELH)
  • Piedmont Lithium (PLL)
  • Shoals Technologies (SHLS)

🛍 Shopify, yatırım şirketinin bu dönem için inancını artırdığı isimlerden biri. Analist Darren Aftahi, Shopify’ın perakende, satış noktası ve işletmeden işletmeye segmentlerinde uluslararası genişleme için “sıfırdan fırsatlar” görüyor ve aynı zamanda anlamlı serbest nakit akışları yarattığına inanıyor.

Analist, süregelen uluslararası genişlemeyi ve Amazon (AMZN) Prime ile ortaklığını önümüzdeki aylarda hisse için birer katalizör olarak görüyor. Aftahi’nin SHOP için belirlediği 76 dolarlık hedef fiyat, hissede 48%’lik bir artış anlamına geliyor. Hisseler, ocak ayından bugüne kadar yaklaşık 50% değer kazandı.

🚗 Analist Rohit Kulkarni’ye göre, Roth MKM dördüncü çeyrekte Uber Technologies’e de oldukça güveniyor ve şirketin zaman içinde gelişen reklam ve aboneliklerden faydalanarak kârlılığını artıracağına inanıyor.

Kulkarni, “Uber’in tahminlerinde yukarı yönlü bir eğilim olduğuna inanıyoruz ve 2024’te 5 milyar dolardan fazla serbest nakit akışına doğru giden açık bir yol görüyoruz.” yorumunu yapıyor.

ROTH MKM’nin 4. Çeyrek Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC