Borsa Haberleri

Roku ve NBCUniversal’dan Yeni FAST Ortaklığı

Ağustos 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Roku ve NBCUniversal’dan Yeni FAST Ortaklığı

Roku (ROKU) ve Comcast’in (CMCSA) NBCUniversal’ı “Murder”, “She Wrote”, “Little House on the Prairie” ve “Saved By The Bell” gibi programların tekrar yayınları için reklam destekli yeni kanallar açmak üzere anlaşma yaptı. 

Anlaşma, Roku’nun reklam destekli ücretsiz televizyon yayınlarını (FAST) yaygınlaştırmanın yanı sıra, Comcast’in NBCUniversal’ına kendi kataloğundan para kazanmanın bir başka yolunu sunacak.

FAST kanalları, izleyicilere reklam karşılığında ücretsiz içerik sundukları için giderek büyüyen bir trend. FAST kanalları bir program dahilinde tekrar yayınlar yapıyor. Bu, geleneksel televizyona oldukça benzeyen bir sistem ancak daha özel içerikleri görme olanağı sunuyor.

📺 Taşıyıcı ücretleri düştükçe ve tüketiciler dijital teklifler karşılığında kablolu yayınları terk ettikçe, geleneksel televizyon şirketleri FAST formatına yöneliyor. Ancak FAST tam olarak kablolu yayını bırakan ama televizyon maratonlarını seven insanlar için ideal bir kanal sunuyor. Kanallar, reklamlar sayesinde milyarlarca dolar gelir elde ediyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Barron’s