Borsa Haberleri

Roket Şirketi Aerojet Rocketdyne Satılacak mı?

December 7, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Roket Şirketi Aerojet Rocketdyne Satılacak mı?

Dealreporter, ilgili kaynaklara dayandırarak yaptığı haberde, uygun bir alıcı arayışında olan Aerojet Rocketdyne Holdings’in (AJRD) gelecek son teklifleri beklediği bildirildi.

● Haber kaynağına bilgi veren yetkililerden biri, savunma yüklenicisi L3Harris’in (LHX), Aerojet (AJRD) için ayrıntılı durum değerlendirmesi yapan muhtemel istekliler arasında olduğunu aktardı. Aerojet (AJRD), Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) insanları aya taşıyacak Uzay Fırlatma Sistemi gibi roketlerin motorlarını yapıyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● L3Harris (LHX) bu ihale sürecinde avantajlı olabilir. Zira, bir anti-tröst incelemesine girme olasılığı daha yüksek olan Lockheed Martin (LMT) ve Northrop Grumman (NOC) gibi diğer uzay havacılık şirketleri kadar büyük değil.

● Reuters’in geçen hafta yaptığı habere göre, muhtemel istekliler arasında General Electric (GE), Veritas Capital ve Textron’un (TXT) da bulunduğu bildirildi.

Roket Şirketi Aerojet Rocketdyne Satılacak mı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha