Borsa Haberleri

Roket Gibi Yükselecek 10 Hisse!

August 17, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Roket Gibi Yükselecek 10 Hisse!

Kilit Noktalar:

 • Piyasaların yükselmesiyle birlikte yatırım fonları ve yüksek prestijli medya şirketleri boğa piyasasında hızla yükselişe geçebilecek hisselere dair paylaşımlarını artırmaya başladı. 
 • Finans dünyasının önde gelen medya kuruluşu Yahoo Finance, piyasadaki yükselişin etkisiyle bir roket kadar hızla yükselebilecek bazı hisselerden oluşan bir liste hazırladı.
 • Yahoo Finance 900’den fazla yatırım fonu içerisinde en iyi performans gösteren fonların sahip olduğu hisselerden en ucuz hisseleri seçti. 
 • İşte Yahoo Finance’in seçtiği hisseler: Palantir Technologies (PLTR), Exelixis (EXEL), CarGurus (CARG), Revolve Group (RVLV), Pinterest (PINS), Shopify (SHOP), Roblox (RBLX), Micron (MU), ON Semiconductor (ON) ve Block (SQ). (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en altındaki kısımdan ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

📉 Yükselen Piyasada “Ucuz” Kalmış 10 Hisse

Yılbaşından itibaren küresel piyasalarda yaşanan sert düşüşler Amerikan borsalarındaki birçok hisseyi de büyük oranda etkiledi. Enflasyon baskısının artmasıyla birlikte kazançları azalan bazı şirketler diğer hisselere nazaran çok daha sert düşüşler yaşadı.

Yahoo Finance ise piyasanın oldukça gerisinde kalan ama her an eski seviyelerine geri dönebilecek 10 hisse belirledi. Bu hisseleri seçerken yüksek performans gösteren yatırım fonlarının bu hisselere sahip olup olmadığına dikkat etti.

İşte finans çevrelerinde prestij oranı oldukça yüksek olan Yahoo Finance’in seçtiği o hisseler ve yatırım şirketlerinin hedef fiyat tahminleri:

 • Palantir Technologies (PLTR): ABD’deki istihbarat topluluğu için yazılım platformları oluşturan ve dağıtan bir bilgi teknolojisi şirketisi olan Palantir için Morgan Stanley’nin hedef fiyatı 11 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 9,74 dolar.)
 • Exelixis (EXEL): Kanser hastalığı için ilaç geliştirmeye odaklanmış bir biyoteknoloji şirketi olan Exelixis için Cowen’ın hedef fiyatı 26 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 19,51 dolar.)
 • CarGurus (CARG): Çevrimiçi bir otomotiv pazar yeri sağlayıcısı olan CarGurus için RBC Capital’in hedef fiyatı 35 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 20,76 dolar.)
 • Pinterest (PINS): Sosyal medya şirketi Pinterest için Evercore’un hedef fiyatı 26 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 22,99 dolar.)
 • Revolve Group (RVLV): Moda sektöründeki tüketiciler, influencer’lar ve markalar arasında köprü görevi görmeye çalışan Revolve için Needham’ın hedef fiyatı 40 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 28,23 dolar.)
 • Shopify (SHOP): Dünyanın birçok bölgesinde faaliyet gösteren ve kullanıcıların kendi ürünlerini tüketicilere ulaştırması için yazılım desteği sunan e-ticaret şirketi Shopify için Atlantic Equities’in hedef fiyatı 46 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 39,58 dolar.)
 • Roblox (RBLX): Çevrimiçi eğlence platformu işleten ve metaverse tartışmalarının merkezinde yer alan oyun şirketi Roblox için belirli bir hedef fiyat bulunmuyor ama şirketi portföyünde bulunduran yatırım fonu sayısı 40’a ulaştı. (Hissenin şu anki fiyatı 47,56 dolar.)
 • Micron (MU): Yarı iletken çip üreticisi Micron için Mizuho’nun hedef fiyatı 75 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 63,86 dolar.)
 • ON Semiconductor (ON): Amerika’da ön plana çıkmaya başlayan bir diğer çip üreticisi On Semiconductor için Jefferies’in hedef fiyatı 77 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 70,71 dolar.)
 • Block (SQ): Twitter’ın kurucusu Jack Dorsay’in 2010 yılında kurduğu ve özellikle finans alanında geliştirdiği çözümlerle ön plana çıkan Block için Mizuho’nun hedef fiyatı 125 dolar. (Hissenin şu anki fiyatı 85,88 dolar.)

Not: Hisse fiyatları 16 Ağustos 2022 borsa kapanış verilerini yansıtmaktadır.

Roket Gibi Yükselecek 10 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı