Borsa Haberleri

Roche, Roivant ve Pfizer’ın Televant’ını 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

October 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Roche, Roivant ve Pfizer’ın Televant’ını 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Roche Holding (RHHBY), Telavant Holdings’i Roivant Sciences (ROIV) ve Pfizer’den (PFE) 7,25 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacağını açıkladı. Bu anlaşma, şirkete enflamatuar bağırsak hastalığı ve potansiyel olarak diğer birçok endikasyon için bir tedavi kapısı açacak. 

İsviçreli ilaç devi yaptığı açıklamada, Telavant’ın RVT-3101 ilaç adayını geliştirme, üretme ve ABD ve Japonya’da ticarileştirme haklarını elde etmek için 7,1 milyar dolar peşin ödeme yapacağını belirtti.

Telavant, geçen yıl Roivant ve Pfizer tarafından RVT-3101 ilacını ABD ve Japonya’da geliştirmek ve ticarileştirmek için ortaklaşa kurulan bir şirket. Roivant şirket hisselerinin 75%’ini, Pfizer ise 25%’ini elinde tutuyor. 

Roche, Roivant ve Pfizer’ın Televant’ını 7,2 Milyar Dolara Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch