Borsa Haberleri

Roblox Hisseleri Neden Yükseldi?

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Roblox Hisseleri Neden Yükseldi?

● Roblox, 2022 Eylül ayına yönelik önemli metrikleri yayınladı.

● Şirket, doların diğer para birimleri karşısında değer kazanmasının hisse değerini etkilediğini tahmin ediyor ve dördüncü çeyrekte gelir açısından daha az etkiye maruz kalacağını öngörüyor.

● Roblox’un günlük aktif kullanıcılarının sayısı yıllık bazda 23% artarak 57,8 milyona ulaştı.

● Saat bazında kullanıcı etkileşimi bir önceki yıla göre 16% artarak 4,0 milyar oldu.

● Roblox’un tahmini rezervasyonları yıllık bazda 11% ile 15% artışla 212 milyon dolar ile 219 milyon dolar aralığındaydı.

● Günlük aktif kullanıcı başına tahmini ortalama rezervasyonlar yıllık bazda 7% ile 10% düşüşle 3,67 dolar ile 3,79 dolar aralığında gerçekleşti.

● Roblox’un tahmini geliri, yıllık bazda -%2 ile +%3 değişimle 171 milyon dolar ile 180 milyon dolar arasındaydı.

● Barclays analisti Mario Lu, 11 Ekim tarihinde, video oyunu geliştiricisi Roblox’u Meta tarafından geliştirilen Horizon Worlds ve Manticore Games tarafından geliştirilen Core platformlarının tehditlerine rağmen tek gerçek metaverse platformu olarak betimledi.

● Lu şöyle devam etti: “RBLX, üç boyutlu reklamlar sayesinde 2023 yılı itibarıyla önemli bir avantaj elde edecek olsa da benzer sosyal medya şirketlerinin elde ettiği kazancın iki kat üzerinde işlem gören hisselerin aşırı değerlendiğini görüyoruz.”

Roblox Hisseleri Neden Yükseldi?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı