Borsa Haberleri

Roblox Hisseleri Neden Düştü?

Kasım 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Roblox Hisseleri Neden Düştü?

Roblox (RBLX), istihdam ve alt yapı harcamalarının artması nedeniyle çarşamba günü beklenenden daha yüksek bir çeyrek dönem zararı açıkladı. Bu durum oyun platformunun net kullanıcı artışını gölgede bıraktı ve şirketin hisseleri 17% düştü.

● İnsanların dışarıda daha fazla zaman geçirmeye başlaması ve son zamanların en yüksek enflasyon ortamında yalnızca temel ürünlere harcama yapması, video oyunu sektörünün bu yıl yavaş büyümesine yol açtı.

● Şirketin zararı 30 Eylül itibarıyla sona eren çeyrekte hisse başına 50 sente ulaştı. Bir önceki sene bu rakam 13 sent olarak gerçekleşmişti. Analistler ise 35 sentlik bir kayıp beklentisi içindeydi.

● Bu durumun en büyük nedeni, kilit metaverse aktörlerinden biri olarak çoğu büyük oyun şirketinden daha genç bir kitleye sahip olan Roblox’un toplam maliyetlerindeki 40% artış oldu.

●    Finans Direktörü Michael Guthrie’nin analistlere yaptığı açıklamaya göre, şirket istihdama devam edecek fakat istihdam oranı “gelecek yılki istihdama çok da benzer olmayacak.”

● İlgili çeyrekte gelir 2% artarak 517,7 milyon dolara ulaştı ve siparişler 10% artışla 701,7 milyon dolar oldu.

● Ortalama günlük aktif kullanıcı (DAU) sayısı eylül sonu itibarıyla 58,8 milyonu buldu. Bu rakam geçen yıla göre 24%’lük bir artışa denk geliyor.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti