Borsa Haberleri

Robinhood’a SEC’den Uyarı Geldi

May 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood’a SEC’den Uyarı Geldi

ABD’li ticaret platformu Robinhood Markets (HOOD), 4 Mayıs’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir Wells bildirimi aldığını söyledi.

🤔 Nedir bu Wells bildirimi? Wells bildirimi, SEC’nin bir soruşturma sonucunda kişilere veya şirketlere gönderdiği ve SEC’nin bu taraflara karşı bir yaptırım davası açmayı planladığını belirten bir mektuptur. Esasen bir Wells bildirimi, alıcıların herhangi bir yasayı ihlal ettiği anlamına gelmez ama SEC, karşı yaptırım uygulamayı planladığında Wells bildirimleri gönderir.

Robinhood’un hukuk, uyum ve kurumsal ilişkiler müdürü Dan Gallagher, “Platformumuzda listelenen varlıkların menkul kıymet olmadığına kesinlikle inanıyoruz ve Robinhood Crypto’ya karşı herhangi bir davanın ne kadar zayıf olacağını açıklığa kavuşturmak için SEC ile görüşmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Söz konusu bildirim, Robinhood’un kripto para birimlerini nasıl listelediği, kripto para birimlerinin depolanmasını nasıl güvence altına aldığı ve ticaret platformunu nasıl yönettiği konusunda SEC tarafından daha önce yapılan bir soruşturmanın ardından geldi.

Robinhood’a SEC’den Uyarı Geldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters