Borsa Haberleri

Robinhood, Ödemeler Alanına Doğru Genişliyor

Mart 27, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood, Ödemeler Alanına Doğru Genişliyor

Online yatırım platformu Robinhood (HOOD), kişisel finans pazarındaki konumunu genişletmek ve premium katmanına abonelikleri artırmak amacıyla yeni bir kredi kartı sunacak.

Yalnızca Robinhood Gold müşterilerinin kullanabileceği kredi kartı, Kaliforniya merkezli şirketin ürün yelpazesini genişletmek istemesiyle birlikte, bozuk para yatırımına olanak tanıyan bir banka kartının piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra geldi.

Robinhood geçen yıl Max Levchin destekli fintech girişimi X1 Inc’i yaklaşık 95 milyon dolara satın alarak, dijital bankacılığın büyümesi nedeniyle fintek şirketlerinin popülaritesine dayanarak finansal hizmetler için tek durak noktası olma girişiminde bulundu.

Temel yatırım işinin ötesine geçmek, Robinhood’un 2022’de Fed’in bir dizi faiz artırımının perakende yatırımcıları korkutması gibi piyasa çalkantılarına karşı korunmasına da yardımcı olabilir.

Robinhood Gold Card’ın yıllık ücreti ve yabancı işlem ücreti olmayacak ve harcamalarda ödül puanı şeklinde 3% nakit geri ödeme sunacak. Kartın bekleme listesinde yer almak için rezervasyonlar dün başladı. Şirket, ürünü bu yıl içinde geniş çapta kullanıma sunmayı bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti