Borsa Haberleri

Robinhood Hisseleri Satın Alım Sonrası 20% Yükseldi

May 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood Hisseleri Satın Alım Sonrası 20% Yükseldi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na perşembe günü yapılan bir başvuruya göre, kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’ın, Robinhood (HOOD)’un 7,6% hissesini satın aldı.

Bankman-Fried’in CEO’su olduğu FTX, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri. Spot ticaretin yanı sıra daha sofistike yatırımlar için de türev ürünler sunuyor. FTX, hizmetlerini ABD’de sunmasa da Coinbase (COIN) ve Binance’e rakip olmayı başarıyor.

Bu belgenin yayımlanmasının ardından Robinhood hisseleri piyasa sonrası işlemlerde 36% artış kaydetti. Günü ise 25% civarında kapatmayı başardı.

Bankman-Fried’in Robinhood’un hisselerini almasının en büyük nedeni ise bu hisseleri kendi şirketi için oldukça değerli bir yatırım olarak görmesi.

Öte yandan piyasa analistleri tarafından Robinhood’un hisselerinin gerçekten de değerli bir yatırım olup olmadığı tartışma konusu. Perşembe günü olağan işlemlerde şirketin hisseleri tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Ayrıca Robinhood, bu çeyreği geçen temmuz ayındaki halka arz fiyatından yaklaşık olarak 77% oranında daha az olarak 8,56 dolar fiyatla sonlandırdı.

Bankman-Fried’in şu anda bu konuyla ilgili başka önlemler almaya niyetinin olmadığı biliniyor. Ancak bir noktada koşulların değişmesi durumunda, çeşitli stratejik alternatifler yoluyla hissedar değerini artırma seçeneklerini gözden geçirme gibi aksiyonlar alması da çok muhtemel. Ayrıca ek hisse alması da ihtimaller dahilinde.

FTX’in Robinhood hisselerine ilgi duymasının bir diğer nedeni de Robinhood’un 2018’de kripto ticaret platformunu piyasaya sürdüğünden bu yana çeşitli başarılar elde etmesi. 

Robinhood her ne kadar diğer şirketlerin kendi hisselerini satın almasına izin veriyor olsa da şirketin kârlılığı için kripto ticaretini odak noktasında tutuyor. Sektörde daha fazla kazanç elde etmek için geçtiğimiz sonbahar ayında da yeni bir projesini açıkladı. Bu projeye göre Robinhood şu anda bir kripto cüzdanını test ediyor. 

Kripto cüzdanına duyulan ilginin yoğunluğu nedeniyle de şirketin yeni projesindeki bekleme listesinin şimdiden 1 milyon müşteriyi geçtiği biliniyor.

Robinhood Hisseleri Satın Alım Sonrası 20% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı