Borsa Haberleri

Robinhood CEO’su 4,4 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

May 10, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood CEO’su 4,4 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun uyarısıyla gündeme gelen Robinhood’dan bir gelişme de CEO tarafından geldi. 

ABD’li finansal hizmetler şirketi Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, 6 Mayıs’ta toplam 250 bin adet hissesini 4,4 milyon dolara elden çıkardığını duyurdu.

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Tenev’in yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Walt Disney (DIS) Direktörü James Gorman, 8 Mayıs’ta 2,1 milyon dolar karşılığında toplam 20 bin adet hisse satın aldı. 

🎯 Caesars Entertainment (CZR) Direktörü Michael Pegram, 3 Mayıs’ta 40 bin adet hisseyi 1,4 milyon dolara satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Morningstar (MORN) Yönetim Kurulu Başkanı Joseph D. Mansueto, 6, 7 ve 8 Mayıs’ta gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 2,4 milyon dolar karşılığında 7 bin 758 adet hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Flex (FLEX) CFO’su Paul Lundstrom, 9 Mayıs’ta toplam 35 bin 733 adet hissesini 1 milyon doların biraz üzerinde bir miktara elden çıkardı. 

🎯 Micron (MU) CEO’su Sanjay Mehrotra, 7 Mayıs’ta 842 bin 208 dolar karşılığında toplam 7 bin hisse sattı. 

🎯 Cactus (WHD) Yönetim Kurulu Başkanı Scott Bender, 7, 8 ve 9 Mayıs’ta gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 600 bin adet hissesini 30 milyon dolar karşılığında sattı. 

Robinhood CEO’su 4,4 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz