Borsa Haberleri

Robinhood, Bitstamp’i Satın Alıyor

June 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Robinhood, Bitstamp’i Satın Alıyor

ABD’li yatırım platformu Robinhood Markets (HOOD), küresel bir kripto para borsası olan Bitstamp’i satın almayı kabul ederek, hisse senedi ve kripto ticaret uygulaması işlerine kurumsal bir birim eklediğini açıkladı.

Bitstamp’ın satın alınması, Robinhood’un dünya çapındaki kripto genişlemesini hızlandıracak. Neden mi? Çünkü Bitstamp’ın dünya çapında 50’den fazla aktif lisansı ve kaydı bulunuyor ve AB, İngiltere, ABD ve Asya’dan Robinhood’a müşteriler getirecek. 

Nihai anlaşma bedelinin nakit olarak yaklaşık 200 milyon dolar olacağı tahmin edilirken, anlaşmanın gelecek yılın ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. 

Robinhood, Bitstamp’i Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha