Borsa Haberleri

Robinhood Bilanço Özeti: Beklentilerin Altında Zarar

November 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood Bilanço Özeti: Beklentilerin Altında Zarar

● Robinhood (HOOD), kredili menkul kıymet işlemlerinde yükselen faiz oranlarından fayda sağlaması ve piyasalardaki artan dalgalanmanın kaynak ve opsiyon segmentlerine destek oluşturması sayesinde, çarşamba günü beklenenden düşük bir çeyrek zararı açıkladı.

● Yıllık marj faiz oranları Robinhood Gold müşterileri için 5,75%’e, Gold olmayan müşteriler için 9,75%’e yükselirken; net faiz geliri üçüncü çeyrek için iki katına çıkarak 128 milyon dolara ulaştı.

● Robinhood Gold, şirket tarafından geliştirilmiş ve yatırımcıların ayrıcalıklı özellikleri kullanabilmesini sağlayan bir abonelik hizmeti.

● Finans Direktörü Jason Warnick, mali rapor sonrası verdiği demeçte, “Dördüncü çeyrek net faiz gelirlerinin üçüncü çeyreğe göre yaklaşık 25 milyon dolar artmasını öngörüyoruz.” dedi.

● Bu faktörler, şirketin eylül itibarıyla sona eren üç aylık dönemde 361 milyon dolar gelir elde etmesine yardımcı olurken, 355 milyon dolar olan tahminleri rahatlıkla aşarak net zararını bir yıl önce gerçekleşen 1,32 milyar dolardan 175 milyon dolara çekmesini sağladı.

● Komisyonsuz çalışan aracı kurum ayrıca, aylık aktif kullanıcı sayısının 12,2 milyona düştüğünü kaydetti.

Robinhood Bilanço Özeti: Beklentilerin Altında Zarar

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters