Borsa Haberleri

Robinhood, 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Robinhood, 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

ABD’li yatırım plarformu Robinhood Markets (HOOD), dün tarihinin ilk hisse geri alım planını duyurarak, 1 milyar dolar değerinde hisse geri alacağını açıkladı.

Robinhood’dan yapılan açıklamada, geri alımların üçüncü çeyrekten başlayarak iki ile üç yıllık bir süre içinde gerçekleştirileceği belirtildi. Hisseler, dün kapanıştan sonra 21,34 dolara yükseldikten sonra bugün piyasa öncesi işlemlerde de 3%’ün üzerinde değer kazandı.

Şirketler genellikle değerlerinin düşük olduğuna inandıklarında hisse geri alımına başvururlar. Robinhood’un hisseleri, bu yıl dünkü kapanışa kadar yaklaşık 61% değer kazandı ancak Ağustos 2021’de ulaştığı zirvenin hâlâ 58% altında.

Ağırlıklı olarak perakende yatırımcıların akın ettiği uygulama olarak bilinen şirket, müşterilerinin sofistike ürünlere olan talebini karşılamak için bir dizi yeni özellik sunuyor.

Bu ayın başlarında şirket, mart ayında premium Gold aboneleri için başlattığı kredi kartı uygulaması için 1 milyondan fazla müşterinin bekleme listesine katıldığını söyledi.

Robinhood, 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alım Programı Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters