Borsa Haberleri

Rivian’ın Elektrikli Bisiklet Planı

February 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Rivian’ın Elektrikli Bisiklet Planı

Cuma günü gerçekleştirilen bir toplantıda çalışanlara seslenen Rivian Automotive (RIVN) CEO’su RJ Scaringe, bir elektrikli bisiklet geliştirdiklerini ve bu bisikletin yeni bir maliyet azaltma yöntemi uygulanarak ürün yelpazesini şaşırtıcı bir şekilde genişletebileceğini söyledi.

● Kaynaklardan edinilen bilgiye göre Scaringe, küçük bir mühendis grubunun mikro hareketlilik konsepti üzerinde aktif olarak çalıştığını açıkladı. Ürünün daha çok bir motosiklete mi, scooter’a mı yoksa bisiklete mi yakın olacağı henüz belirsizliğini koruyor.

● Rivian hâlihazırda batarya elektrikli pikap, şarjlı SUV ve elektrikli panelvanlar üretiyor.

● 28 Şubat günü 4. çeyrek bilançosunu açıklayacak olan Rivian, tüm yıla ilişkin merakla beklenen üretim öngörülerini de duyuracak.

● Önümüzdeki dönemlere yönelik değerlendirmeler yapan analistler, gelir rakamı 15 milyar dolara yaklaşsa da Rivian’ın 2023, 2024 ve 2025’te yıllık zarar açıklayacağını tahmin ediyor.

Rivian’ın Elektrikli Bisiklet Planı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha